Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Kuraľany Oficiálna stránka obce

Detská požiarovosť

     Touto cestou sa k Vám prihovára proti požiarna ochrana. Zmeny nášho politického a ekonomického systému popri nesporných kladoch prinášajú i nové problémy a starosti.


     Popri nepriaznivej štatistike vývoja kriminality a dopravnej nehodovosti trvá i nepriaznivý vývoj požiarovosti. Na území Slovenska v posledných rokoch vzniká viac ako 3.500 požiarov, t.z. 1 požiar každé 2 hodiny. I v našom okrese sa prejavuje tento nepriaznivý vývoj.
 

     Významnou mierou sa na tejto nepriaznivej bilancii podiel'a detská požiarovosť, keď každý
10. požiar spôsobili deti bez dozoru dospelých. Popri miliónových škodách najbolestnejšie sú straty na I'udských životoch, medzi ktorými často i detí.
 

     Obraciame sa najmä na rodičov maloletých detí, aby venovali zvýšenú pozornosť systematickej výchove a potrebnej pozornosti konaniu svojich detí. Popri výchovnom pôsobení školy i všetkých občanov majú rodičia rozhodujúcu funkciu pri tejto úlohe. Túto povinnosť rodičov chrániť životy a zdravie svojich, detí deklarujú i príslušné právne normy.
 

Vážení občania!
 

     Podl'a štatistiky deti najčastejšie spôsobujú požiare v bytoch, pol'nohospodárstve a v lesnom hospodárstve. To znamená, že Vám odporúčame venovať pozornosť najmä:
 

  • nedovolenej manipulácii detí s plynovými a elektrickými spotrebičmi ako i horl'avými kvapalinami, hre detí so zápalkami v bytoch, hospodárskych budovách a lesoch, pri fajčení a hre so sviečkami a rôznymi druhmi svetlíc a prskaviek
  • zvýšenú pozornosť venujte uskladneniu zápaliek a nežiadajte od maloletých detí ich samostatný nákup
  • váš dozor musí byť primeraný veku dieťaťa, ale i prílišné precenenie jeho samostatnosti býva často príčinou tragédií, maloleté deti nikdy nenechajte bez dozoru dospelej osoby
     

Vážení občania, milí rodičia!


Veríme, že tieto dobre mienené rady požiarnikov, obecného úradu i Slovenskej poisťovne prispejú k zastaveniu nepriaznivého vývoja požiarovosti i na tomto úseku, a tým i nežiadúcich morálnych a ekonomických strát.


Ďakujeme za pochopenie

 

Zdroj: Kolektív pracovníkov

         Úradu DPO SR
 


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Radíme Seniorom

Polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov....

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Počasie Kuraľany - Svieti.com

7674716

Úvodná stránka