Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Kuraľany Oficiálna stránka obce

Fajčenie - častá príčina požiarov

Vážení občania - fajčiari!
 

     My požiarnici prihovárame sa dnes Vám prostredníctvom rozhlasu, aby sme Vám pripomenuli, že bezpečne pracovať znamená presne a prísne dodržiavať a rešpektovať predpisy na ochranu zdravia pri práci, ku ktorým nesporne patria aj predpisy na zabránenie vzniku požiarov, zavinených často Vami - fajčiarmi. Chceme Vám úprimne pripomenúť, že aj Vaša obyčajná cigareta môže byť príčinou vel'kého I'udského nešťastia, pretože naozaj od vel'mi malej cigarety už vzniklo mnoho vel'kých požiarov, ktoré za krátky čas zničili nielen obytné domy fajčiarov, rozšírili sa na ďalšie objekty, žial', za obeť im padli aj životy samotných fajčiarov či iných občanov.
 

     Najčastejšie je to fajčenie na miestach so zákazom fajčenia, nedbajúc pri tom, že týmto porušením zásad požiarnej bezpečnosti a zákazu fajčenia, ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných svojich spolupracovníkov a svoje okolie v obci či podniku.
 

     Uvedomte si, že už teplota plameňa zápalky, ktorou si cigaretu zapal'ujete, dosahuje teplotu 600 až 880 stupňov Celzia a že rovnakú teplotu má aj žeravý uhlík cigarety, spadnutý medzi horl'avé materiály, najmä papier, látky a pod., ktoré zapáli. Ešte nebezpečnejšie je fajčenie na miestach skladovania horl'avých kvapalín. Preto vo vlastnom záujme nikdy nefajčite na miestach so zákazom fajčenia, ako sú povalové priestory, pivničné priestory, ak sú v nich skladované horl'avé materiály, v stodolách, maštaliach, drevárňach, stolárskych dielňach, lakovniach a pod.
 

     Nefajčite ani v garáži a všade tam, kde nespozorovaný uhlík, horiaca zápalka alebo od hodený ohorok cigarety môžu zapríčiniť vznik požiaru. Osobitne vyvarujte sa fajčeniu v posteli, ktorá má slúžiť na regeneráciu nových síl, nie však na večný odpočinok fajčiara uhorením. Nespoliehajte sa na to, že Vám sa nič nemôže stať, aby sa Vám naozaj takéto sebaupokojovanie nestalo niekedy osudným.
 

     Vážení fajčiari! Zamyslite sa nad týmito slovami, zbavte sa nežiadúceho zlozvyku fajčiť tam, kde je to nebezpečné a zakázané. To všetko je aj vo Vašom vlastnom záujme, aby ste sa raz nestali podpal'ačmi.

 

Zdroj: Kolektív pracovníkov

         Úradu DPO SR
 

    
 


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Radíme Seniorom

Polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov....

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Počasie Kuraľany - Svieti.com

7674691

Úvodná stránka