Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Kuraľany Oficiálna stránka obce

Požiarna bezpečnosť garáží

     Pri analýze požiarovosti sa objavuje medzi príčinami požiarov a výbuchov i následnými škodami na zdraví a majetku ďalšia typická oblasť.
 

     Rozvojom vzniku podnikatel'skej sféry a ďalším rozvojom motorizmu predstavujú garáže potencionálne nebezpečie poškodenia zdravia i majetku občanov.
 

     Garáž musí už pri výstavbe spĺňať požadované požiarno - bezpečnostné normy, ktoré sa v priebehu používania nesmú zmeniť. Z praxe požiarnych kontrol, ale i analýzy požiarov garáží zisťujeme, že majitelia garáží si tento priestor zamieňajú za sklad tovaru, nepotrebného materiálu, alebo autodielňu. Za nebezpečné porušenie požiarno - bezpečnostných zásad považujeme nesprávne uloženie a manipuláciu s pohonnými hmotami. Neprípustné je i lakovanie a zváranie v tomto pomerne malom uzavretom priestore nielen z hl'adiska požiaru a výbuchu, ale ivy tvorenia toxického prostredia, ktoré spolu s chodom motora býva príčinou viacerých tragických úmrtí. Upozorňujeme i na používanie odevov z umelých vlákien, ktoré môžu spôsobiť výboj statickej energie a pri výbuchu a požiari znásobujú u postihnutého rozsah a úroveň popálenín.
 

     Požiar môžu spôsobiť i nesprávne uskladnené rôznymi chemikáliami, riedidlami a farbami nasiaknuté handry z dôvodu ich samovznietenia.
 

Vážení občania!
 

     Garáže vzhl'adom na to, že prevažne bývajú súčasťou domu, resp. majú radový charakter, pre ich požiarne zaťaženie predstavujú akútne ohrozenie viacerých objektov. Intenzita vzniknutého požiaru si vyžaduje rýchly, kvalifikovaný, ale ekonomicky náročný zásah požiarnikov.
 

Vážení občania!
 

     Každý majitel' garáže a motorista má vedieť, aké náradie a pomôcky možno v garáži uskladniť.
Pripomíname tiež povinné umiestnenie vhodného funkčného hasiaceho prístroja. Dodávatel'om týchto prístrojov je príslušná oblastná Výzbrojňa požiarnej ochrany, a.s. prostredníctvom svojich predajní a dealerov. Bližšie informácie Vám poskytne obecný úrad prostredníctvom funkcionárov dobrovol'ného požiarneho zboru v našej obci - meste.
 

     Sme presvedčení, že tieto rady požiarnikov, obecného úradu využijete k bezpečnej prevádzke Vašich garáží a motorových vozidiel.
 

     Tešíme sa s Vami na ďalšie obdobie bez zbytočných strát na Vašom zdraví a majetku!

 

Zdroj: Kolektív pracovníkov

         Úradu DPO SR
 


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Zber komunálneho odpadu

Najbližší zber komunálneho odpadu v utorok 15.10.2019

Radíme Seniorom

Polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov....

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Počasie Kuraľany - Svieti.com

7655938

Úvodná stránka